EV DEKORASYONUNDA 2022 TRENDLERİ

Eğer evinizi yenilemek ve ya bazı bölümlerinde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, 2022’nin ev dekorasyon trendlerine bakmadan geçmeyin derim.

2017’de trendler doğallık ve sadelikten yana. Mevcut açık renklerin ve beyaz tonların yerini toprak renkleri ve terakota malzemeler alıyor. Terakota, evlerimizi daha doğal ve rustik bir havaya çevirecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte, yüksekliği fazla olan duvarlarınızda kullanabileceğiniz okyanus mavisi, zeminde ve ya mobilyalarınızda kullanabileceğiniz çarpıcı sarı tonları, pembe ve mor tonları da kullanılacak renkler arasında yerlerini alıyor.

Mobilya seçimlerinde country modelleri ön planda olurken tavan ve duvar renklerinde pastel tonları hakim.

Ayrıca gece mavisi ve asker yeşilini bırakıp soluğu koyu yeşil de alacağız gibi duruyor. Zira, koyu yeşil ve kadife koltuklar bu trend de baş köşede yer almakta.

Soğuk renkler yerini daha sıcak ve samimi renklere bırakıyor. Mücevher renkleri olarak isimlendirilen safir mavisi ve zümrüt yeşilini de evlerimizde görüyor olacağız.

Kişiye özel tasarımlar, estetik tasarımı ve konforu ön planda olan mobilyalar tercihler arasında yerini almakta.

Geçmiş yıllarda çokça kullanılmış olan mermer, bu sene kendini tekrar gösteriyor. Zeminlerde açık renk mermer ve parkeler kullanılmaya devam edilecek.

Doğanın ön planda olduğu bu trend de evlerimizde bol bol bitkiye rastlayabiliriz. Yoğun iş hayatından ve teknolojiden uzaklaşmak ihtiyacı duyuyorsanız, bu yeni trend işinize çok yarayacak demektir. Kendinize ayıracağınız yeni köşeler bu trendler arasında.

Doğayla iç içe hissedebileceğiniz bir diğer trend ise, tropikal desen. Bu desenler ufak dokunuşlarla, örneğin bir yastık kılıfı ve ya bir yatak örtüsü olarak karşımıza çıkabilir.

Bir diğer trend ise yatak odalarımız da yerini alıyor. Piyasada sıkça kullanılan ahşap, demir, deri yastık başlıkların yerini içi dolgulu kapitone başlıklar alıyor.

Evinizde hem aksesuarlarınız da hem de objeleriniz de kullanabileceğiniz geometrik ve mandala desenleri ile karşılaşmak mümkün. Ancak bu desenlerin geniş alanlarda kullanılmasına dikkat edilmeli aksi takdirde alanı dar gösterecek etkiye sahip olduğunu söylemek gerekir.

Kullanılan malzemeler de, ahşabın sıcaklığını hissediyor olacağız. Gerek zemin ve duvarlarda gerekse aydınlatma sistemlerinde evimizi süslüyor olacak.

Son olarak bu trendlerin arasında belki de en iyi değeri hak eden parçalar, el yapımı dekoratif örgüler de evlerimizde yerlerini alıyor olacak.

 

 

MEKANINIZA ÖZEL PROJE TALEBİNDE BULUNMAK İÇİN ;

 

iletişim

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !

Sitemizde Yer Alan Çalışmaların “TAMAMI” Tepeli Mimarlık imzası taşımaktadır !

Web sitemizde, sosyal ağlarda “Tepeli Mimarlık” imzası ile paylaşılan, yayınlanan metin, görsel ve tasarımlar 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmakta olup kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz!