cafe-dekorasyonu

Cafe Dekorasyonu

  Cafe dekorasyonu insanların beğenisini kazanmak açısından ve müşterilerin memnuniyeti açısından çok özen gösterilmesi gereken bir konudur. Cafe dekorasyonu yapmadan önce verilen hizmet, hitap edilen yaş grubu, cafenin bulunduğu konum gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Cafe için seçilecek olan mobilyalar ve aksesuarlar canlı renklerden oluşmalıdır. Masa sandalyeler rahat ve konforlu olmalıdır. Aksesuar olarak duvar posterleri kullanılabilir. Ayrıca duvar aydınlatmaları da mutlaka olmalıdır. Cafe ne kadar büyük ise dekorasyonu da o kadar rahat yapılabilmektedir. Bu yüzden dekorasyon yaparken cafeyi bölümlere ayırarak her yaşa hitap edebilecek şekilde düzenlemelisiniz. Bunların yanı sıra cafe önü dekorasyonu da son derece önemlidir. Cafe önü dekorasyonunu gençlere hitap edecek şekilde yapmalısınız.

cafe-dekorasyonu

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

     Cafe dekorasyonu yaparken mutlaka profesyonel birinden yardım almak gerekmektedir. Öncelikle cafe dekorasyonu için seçilecek renkler dikkat çekici olmalıdır. Masalar çok yoğun bir şekilde ve iç içe koyulmamalıdır. Masa üzerine koyulacak aksesuarların ve cafe içerisindeki aksesuarların ebatları ufak olmalıdır. Büyük objeler kullanılmamalıdır. Cafe mobilyalarının ahşap olması ya da ahşap renklerinden oluşması önerilmektedir. Işıklandırma loş olacak şekilde ayarlanmalıdır. Gereksiz ışıklandırmalardan kaçınılmalı ve modern bir görünüm verilmelidir. Bunların yanı sıra müzik sistemleri cafenin her yerine yerleştirilmelidir. Cafe dekorasyonu ne çok sade kalmalı ne de çok fazla abartılmalıdır. Şık ve cıvıl cıvıl bir görünüm sağlamak önemlidir.

Cafe Dış Mekân Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

cafe-dekorasyonu

Cafe’nin iç dekorasyonu önemli olduğu kadar dışı da oldukça önemlidir. Cafe’nin bahçe düzenlemesini özenle ve şık bir şekilde yapmak gerekir. Heykeller, hamaklar, salıncaklar, çiçekler ile donatılmalı etrafa enerji veren bir havası olmalıdır. Plastik sandalye asla kullanılmamalıdır. Bahçe mobilyaları kullanılmalı ve seçilen aksesuarlar ile de bir bütünlük oluşturulmalıdır. Küçük boylu çam ağaçları cafe bahçesi dekorasyonu için çok uygundur. Bunların yanı sıra dekoratif bir cafe bahçesinde ışıklandırmalar da unutulmamalıdır. Aydınlatma için led lambalar ya da aydınlatma direkleri tercih edilebilir. Masalar çok sıklıkla yerleştirilmemeli ve uyumlu bir şekilde dekore edilmelidir. Küçük heykeller ve çiçekleri de dekorasyon için kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !

Sitemizde Yer Alan Çalışmaların “TAMAMI” Tepeli Mimarlık imzası taşımaktadır !

Web sitemizde, sosyal ağlarda “Tepeli Mimarlık” imzası ile paylaşılan, yayınlanan metin, görsel ve tasarımlar 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmakta olup kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz!