Nargile Cafe Dekorasyonu

 Nargile cafe dekorasyonu normal bir cafenin dekorasyonu ile hemen hemen aynı olsa bile elbette bazı farklılıklar vardır. Öncelikle nargile içilen bir mekânın tavanı yüksek olmalı ve pencereleri de yüksek olmalıdır. Bu şekilde cafe çok fazla nargile dumanı ile dolmaz hem de cafeye şık ve farklı bir atmosfer kazandırır. Nargile cafe içerisindeki malzemeler en doğal halleri ile kullanılmalıdır. Yani boya, duvar kağıdı gibi aksesuarlar kullanılmaz. Beton, taş ve kiremit gibi malzemeler ile hoş bir görünüm verilmeye çalışılır. Bunların yanı sıra rahat ve kullanışlı bir havalandırma sistemi nargile cafe dekorasyonu yaparken göz ardı edilmemelidir. Bu tür cafelerde en önemli şey aydınlatma sistemidir. Dekoratif lambalar ve Japon fenerleri kullanılabileceği gibi metal sarkıt aydınlatmalar da tercih edilebilir.

Nargile Cafe Aksesuarları Nasıl Olmalı?

     Nargile cafe aksesuarları ortamın havasını değiştirmeli ve şık olmalıdır. Ortama doğallık katmalıdır. Nargile cafe dekorasyonlarında en önemli ayrıntı rahatlık ve huzuru yansıtabilmektedir. Rahatlık sağlamak için öncelikle mobilyaların seçimi önemlidir. Koltuk ve sandalyeler nargilenin rahatça içilebileceği tarzda olmalı ve masalar yüksekliği ile gelen müşterileri yormayan şekilde konforlu olarak seçilmelidir. Nargile cafe dekorasyonlarında duvara ihtiyaç yoktur. Eğer nargile cafe bölüm olarak ayrılacak ise bunu mobilyalar ile yapmak daha iyi olacaktır. Mobilyalar farklı şekillerde yerleştirerek ortama bir canlılık katmalıdır. Bunun yanı sıra mobilya renkleri birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır.

Nargile Cafe Tasarımı Nasıl Olmalı?

Nargile cafe tasarımı için modern çizgiler kullanılabilir. Cafe duvarlarında tuğlalar kullanılarak ortama sıcaklık katılabilir. Ayrıca nargile cafe dekorasyonlarında asma tavan kullanılmalıdır. Hem güzel ve hem estetik bir görünüm sağlar hem de ses ve ısı yalıtımı için de yardımcı olur. Estetik görünüme sahip asma tavanlar mekâna enerji ve farklılık kazandırmaktadır. Yumuşak ya da loş ışıklar, rahat ve konforlu koltuklar ve bunların yanı sıra yumuşak ve renkli olarak seçilen yastıklar müşteriye farklı gelmekte ve uzun süre oturmasını sağlamaktadır. Nargile cafe dekorasyonları için müşterilerin rahat edebileceği ve nargilelerini de rahatlıkla içebilecekleri samimi kabineler oluşturulmalıdır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !

Sitemizde Yer Alan Çalışmaların “TAMAMI” Tepeli Mimarlık imzası taşımaktadır !

Web sitemizde, sosyal ağlarda “Tepeli Mimarlık” imzası ile paylaşılan, yayınlanan metin, görsel ve tasarımlar 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmakta olup kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz!