Ofis Tasarımı

Ofis günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz bir mekândır ve elbette ki güzel bir tasarımı hak ediyordur. Ofis tasarımı hem sizi dinlendirecek tarzda olmalı hem de işinizi yürütmeniz de size kolaylıklar sağlamalıdır. Ofis tasarımı dendiğinde akla ilk olarak mobilyalar gelmektedir. Ofis mobilyalarınızı seçerken sağlık açısında da estetik açıdan da en doğru olanına karar vermeniz gerekmektedir. Öncelikle kanserojen madde içerip içermediğine bakılmalı daha sonra ise işlevsel olmasına özen göstermelisiniz. Seçilen mobilyalar yapılan işe de hitap etmelidir. Ofis tasarımı yapılırken mutlaka iç mimarlardan yardım alınmalıdır. Onlar daha profesyonelce davrandıkları için size en uygun olan ofisi tasarlayacaklardır. Modern bir ofis oluşturmak istiyorsanız ofis tasarımı cam ve metallerden oluşmalıdır. Modern ofisler günümüzde insanlar tarafından daha çok ilgi toplamaktadır.

 

Ofis Tasarımı Neye Göre Yapılmalı?

Ofis tasarımı neye göre yapılmalı sorusunun cevabı ofisin işlevine göre değişiklik göstermektedir. Günümüz şartlarına uygun ve modern bir ofis istiyorsanız mobilyaları ve aksesuarları da ona göre seçmelisiniz. Bu işin uzmanları olan iç mimarlardan yardım almadan yapmanız oldukça zor olacaktır. Öncelikle aydınlatma bir ofis için çok önemli olan etkenlerden bir tanesidir. Ofis tasarımı için LED ışık kullanmanız önerilmektedir. Çünkü hem ortama daha doğal bir aydınlatma sağlayacak hem de tasarruf yapacaktır. Bir ofisteki en tamamlayıcı öğeler tablolardır. Tablolar ofis için özenle seçilmeli ve ofis içerisindeki eşyalar ile de bir bütünlük oluşturmalıdır.

Ofis Tasarımında İç Mimarın Önemi

     Ofis tasarımı konusunda yapılan bir çok yanlış bulunmaktadır. Bu yanlışlar ise sonrasında büyük maddi sıkıntılar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle işi uzmanına bırakmak en doğru seçenektir. En sık yapılan yanlışlar yüksek dolaplar, göz yorucu renkler ve kaba aksesuar gibi unsurlardır. Tüm bu sorunları yaşamak istemiyorsanız ofis tasarımını iç mimarlara bırakmanız gerekmektedir. Doğru mimari aşamalar uygulandığında hem ofisiniz daha kullanışlı olacak hem de daha çok müşterinin ilgisini çekecektir. Gelen insanların gözünü yormayan renkler, çalışanlar için kullanışlı olan mobilyalar ve kaliteli aksesuarlar kullanılarak yapılan bir dekor sayesinde işiniz daha verimli ilerleyecektir.

 

PROJE TALEPLERİNİZ İÇİN ;

 

iletişim

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !

Sitemizde Yer Alan Çalışmaların “TAMAMI” Tepeli Mimarlık imzası taşımaktadır !

Web sitemizde, sosyal ağlarda “Tepeli Mimarlık” imzası ile paylaşılan, yayınlanan metin, görsel ve tasarımlar 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmakta olup kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz!