otel lobi dekorasyon

OTEL LOBİ DEKORASYONLARI

Gelişen malzeme teknolojileri ve imalat makineleri, günümüzde tasarımcıların daha sıra dışı, çarpıcı ve daha modern tasarımlar yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Bu gelişime ayak uydurmaya çalışan yapıların arasında otel tasarımları da mevcut. Otel lobileri ise, müşterilerin karşılandığı alan olması ve müşteride oluşturacağı ilk izlenimden dolayı önem teşkil ediyor.

otel lobi dekorasyon

Bu alanlar müşteriler üzerinde samimi ve davetkar his uyandıracak şekilde dizayn edilmelidir.

Bir otel lobisinin, elbette çok şık olması beklenir. Kendine has bir tarzı ve konsepti olması, otelin geneli hakkında oluşacak algıda büyük öneme sahiptir.

Otel lobi dekorasyonlarında, en çok tercih edilen renkler arasında beyaz, açık renkler gelmektedir. Bununla birlikte, yansıtıcı mermer yüzeyler kullanılabilir.

Otelin giriş alanı olduğu için dışarıdaki ferah ve özgür hissini bu alanlarda da oluşturmak önemlidir. Bu yüzden lobi alanlarının geniş ve ferah olması tercih edilen nitelikler arasındadır.

Bu sebeple, genel otel tasarımların da geniş galeri boşluklarına ve yırtıklara yer verilmiştir. Bu, mekanın daha büyük ve geniş algılanmasını sağlayan olumlu bir etkendir.

Ferahlığın ön planda olduğu bu alanlarda, gün ışığını maksimum derecede mekanlara ulaştırmak amaçlanır. Doğru aydınlatma, mekanlar üzerinde farklı ve daha etkili anlamlar yükleyeceğinden dolayı, lobilerin aydınlatma sistemleri de müşteriler üzerinde olumlu izlenimler oluşturacak şekilde tasarlanmalıdır.

otel lobi dekorasyon

Galeri boşluğundan sarkan büyük bir avize, onun etrafına yerleştirilmiş yumuşak aydınlatmalar, masa lambaları, lambaderler, zemin ve tavan aydınlatmaları kullanılması tercih edilen göz alıcı detaylardır.

Mimari alanda oluşturabileceğiniz değişik tasarımlarda misafirlerin dikkatini çekeceği için bu alanda yapacağınız çalışmalarda çok önemlidir. Tavanlarda oluşturabileceğiniz hareketler, kolonlar üzerinde yapacağınız değişik tasarımlar bunlar arasındadır.

Ayrıca, lobi de bulunan bekleme alanlarında kullanılan mobilyaların, konforlu olması, çay, kahve vb. tüketimlere uygun seçilmesi de önemlidir

 

 

MEKANINIZA ÖZEL PROJE PROJE TALEBİNDE BULUNMAK İÇİN ;

 

iletişim

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !

Sitemizde Yer Alan Çalışmaların “TAMAMI” Tepeli Mimarlık imzası taşımaktadır !

Web sitemizde, sosyal ağlarda “Tepeli Mimarlık” imzası ile paylaşılan, yayınlanan metin, görsel ve tasarımlar 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmakta olup kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz!